Cilësi maksimale
Qetësi dhe luks
Harmoni & elegancë

Dielli ndriçon jetën në Diellon Apartaments , i cili garanton cilesi maksimale të ndërtimit dhe rrezatimin diellor të garantuar në çdo hapësirë.
Ky është vendi ku shpenzimi i çdo momenti të jetës suaj bëhet një eksperiencë e papërsëritshme.
Le të krijojmë së bashku një histori të re, një hapësirë ku luksi, siguria , rehatia, qetësia dhe harmonia e natyrës takohen në një përputhje të plotë.

Mirë se vini në Diellon Apartaments!

Diellon Apartments ndodhet vetem 20 minuta nga qendra e qytetit dhe vetem 5 min nga Bulevardi I Ri, ne rrugen “Demokracia”.
Diellon Apartments perfshin apartamente te ndryshme per tju pershtatur te gjithe kerkesave tuaja.

Vetëm 5 min nga Bulevardi i Ri

Previous slide
Next slide

Koncepti i dizenjimit

DIELLON APARTMENTS është konceptuar si një objekt modern 7-katësh ku funksioni kryesor është banimi, por duke lënë hapësira të nevojshme për shërbime, zyra dhe dyqane.
Kjo rezidencë është projektuar në përputhje me standardet dhe kërkesat më të larta në treg, për t’u siguruar komfort dhe një jetesë të shëndetshme.
Dizajni arkitektonik i godinës dhe funksionaliteti i apartamenteve të banimit janë të organizuara në mënyrë të tillë që të ofrojnë të gjitha lehtësitë për një jetesë komode.

Objekti është ndarë në dy seksione A dhe B dhe apartamentet ne Diellon Apartments jane te organizuar me kujdes per te krijuar hapesira te bollshme plote drite.

Disa nga lehtesite qe do I ofrohen banoreve jane ambientet komerciale. Diellon Apartments eshte projektuar me hapesira te dedikuara sherbimi te vendosura ne katin perdhe te objektit. Nje shumellojshmeri aktivitetesh qe do jene ne sherbim te banoreve te Diellon Apartments.

Diellon Apartments Design
Lokacion Strategjik

Lokacion Strategjik

DIELLON APARTMENTS eshte nje objekt rezidencial i ri, me cilesi te larte, me vendodhje ne Paskuqan, nje njesi totalisht e transformuar fale investimeve te shumta, lehtesisht e aksesueshme duke qen zgjatim I Bulevardit te Ri.
Ndodhet vetem 20 minuta nga qendra e qytetit dhe vetem 5 min nga Bulevardi I Ri, ne rrugen “Demokracia”. Diellon Apartments perfaqeson nje zone me prioritet ne qytetin e Tiranes, e cila ofron qetesi dhe siguri per ju dhe familjaret tuaj.

Diellon Apartments perfshin apartamente te ndryshme per tju pershtatur te gjithe kerkesave tuaja. Apartamentet kane pamje te mrekullueshme pasi vet relievi I pjerret I zones e mundeson kete. Kend lojerash per femije, zona rekreative ku mund te pushojne te gjithe banoret dhe gjelberim I larte dhe I ulet per te qene sa me afer natyres.

Cilësia e ndërtimit

Përparësitë kryesore të projektit përfshijnë ndërtimin me cilësi të lartë, një vendndodhje të mirë, një fasadë të qendrueshme , izolim akustik dhe termik për muret, dritare të izoluara termikisht, ballkone dhe hapësira të gjelbërta të përbashkëta. Ne duam ti ofrojme siguri dhe transparence klienteve tane !
Fasada e objektit do te jete nje nderthurje midis fasades se ventiluar dhe sistemit kapot duke mundesuar nje izolim shume te mire termik.
Vetratat jane te medha per te mundesuar sa me shume ndricim natyral dhe ventilim te ambientit. Ato do te jene dopio xham te cilesise se larte me parametra maksimal termoizolimi dhe izolimi akustik.
Ballkonet janë te pajisur me parapete metalik me elemente vertikale te cilat sigurojne siguri por dhe transparence per te shijuar pamjen qe ofron zona.
Apartamentet ne Diellon Apartments jane te organizuar me kujdes per te krijuar hapesira te bollshme plote drite. Tipologjite e apartamenteve jane 1+1, 2+1 dhe 3+1, secili prej tyre eshte pajisur me ballkon.
Ne total Diellon Apartments ka 24 poste parkimi te jashtme dhe 53 poste parkimi ne katin -1, nderkohe qe kati perdhe do te kete njesi sherbimi me shumellojshmeri funksionesh

Cilesia e ndertimit

Tipologjitë e apartamenteve

Apartamentet 1+1 janë projektuar me kujdes për të maksimizuar rehatinë dhe ndriçimin natyral. Cdo apartament eshte i pajisur me ballkon. Nga zgjedhja e materialeve deri tek detajet e dizajnit, çdo element është zgjedhur me kujdes për të krijuar një mjedis jo vetëm funksional, por edhe estetikisht të këndshëm.

Apartamente 2+1 me 2 tualete te cilat duke qene spacioze te krijojne mundesine për të personalizuar çdo hapësirë sipas shijeve dhe nevojave të banorëve. Ballkoni personal i shton vlerë jetesës në apartament, duke ofruar një ambient të jashtem për relaksim dhe per te shijuar pamjen e qytetit ose të natyrës përreth.

Apartamente 3+1 ku eshte shfrytezuar ne menyre efikase hapesira duke siguruar cdo ambient te nevojshem dhe rehati, ideale per ti sherbyer nevojave te nje familje te madhe.

Duplekse me organizim unik, te cilat ofrojne me shume privatesi se apartamentet standarte, duke e ndare zonen e dites me ate te nates. Te pajisur me dy dhoma gjumi dhe 3 tualete, pa sakrifikuar rehatin dhe funksionalitetin. Pozicionimi ne katin 0 ju siguron akses te lehte me oborrin e jashtem dhe natyren.

 

Tipologjia e dyqaneve është një model unik i dizajnuar për bizneset që dëshirojnë një hapësirë tërheqëse dhe funksionale për aktivitetet e tyre tregtare.Janë të vendosura në zona të larmishme dhe me lëvizshmëri të lartë, duke i bërë ato të përshtatshme për biznese që kërkojnë vizibilitet dhe mundësi të larta marketingu.

garazh

Poste parkimi

Posti i parkimit eshte zgjidhja ideale per ata qe vleresojne kohen dhe sigurine e tyre. Me dimensione te pershtatshme per automjete te ndryshme.

Open chat
1
Pershendetje, kam nevoje per me shume informacion per sherbimet tuaja.